Жінка у відпустці для догляду: чи можна її звільнити за переведенням

Грудень 24, 2015 0 By admin

Хочемо перевести співробітницю, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, на інше підприємство (що належить нашому засновнику).

Підкажіть, чи можливе звільнення за переведенням у період відпустки для догляду, якщо не йдеться про ліквідацію й із працівницею укладено звичайний, не строковий трудовий договір?

ВІДПОВІДЬ: Факт перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною до трьох років не перешкоджає звільненню за переведенням. Головне — щоб працівниця була “за”. Пояснимо.

По-перше Заборона на розірвання трудового договору в період відпустки стосується тільки випадків звільнення за ініціативою працедавця. Про це красномовно свідчить формулювання ч. З ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП). Найсуттєвіше що звільнення у зв’язку з переведенням працівника за його згодою на інше підприємство (тобто на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП) до такої категорії не належить — це звільнення з так званих загальних підстав, а не за ініціативою працедавця. І без волевиявлення працівника тут аж ніяк не обійтися!

По-друге Не стає на заваді й заборона звільняти жінок, які мають дітей до трьох років (ст. 184 КЗпП). вона-бо також стосується лише звільнення за ініціативою працедавця.

Позаяк формальних перешкод для звільнення за переведенням немає, можете впевнено оформляти папери. Безперечно, для видачі наказу про звільнення потрібні заява від співробітниці, де вона просить про переведення (чи дає згоду на переведення), і письмове клопотання (лист) підприємства, на яке її переводитимете.

До речі, абсолютно не потрібно, аби в день звільнення жінка працювала. Тож і останній день трудових відносин можна протабелювати як відпустку для догляду за дитиною (“ДД” або ” 17″).

ІIIо стосується працевлаштування на інше підприємство. то, на нашу думку, не зовсім логічно починати трудові відносини з відпустки для догляду.Тому ліпше, коли на новому місці цій жінці протабелюють бодай перший робочий день, а вже з наступного відправлять її у відпустку для догляду (процедура загальна — видадуть наказ на підставі її заяви та копії свідоцтва про народження дитини).Тут доречно пригадати, що нині законодавство не містить вимог повідомляти орган соцзахисту населення про припинення відпустки для догляду за дитиною.

Утім, навіть якщо з першого дня трудових відносин переведеній жінці оформлять відпустку для догляду, формально порушення трудового законодавства в цьому не буде.