Заповнюємо звіт з ЄСВ, якщо працівник проходить строкову військову службу

Лютий 16, 2017 0 By admin

Як правильно показати в звіті ЄСВ працівника який проходить строкову військову службу?

Відповідно до таблиці відповідності кодів категорій застрахованих осіб та кодів бази нарахування і розмірів ставок ЄСВ, затвердженою додатком 2 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.04.2015 р. №435, таблиці 6 Звіту з ЄСВ працівника, який проходить строкову військову службу, потрібно показати під категорією застрахованих осіб «47».

У таблиці 1 Звіту з ЄСВ нарахований середній заробіток строковику буде включатися у рядок 1.1 у складі нарахованої зарплати.

У листі Держстату від 04.07.2014 р. №09.3-6/145-14 було вказано, що мобілізовані та строковики не включаються до середньооблікової кількості штатних працівників за аналогією з працівниками, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною. Такий висновок фахівці зробили відповідно до положень Інструкції  зі статистики кількості працівників від  28.09.2005 р. №286.

А оскільки реквізит «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період» у звіті з ЄСВ заповнюється відповідно до Інструкції №286, то виходить, що до штатної кількості не відносяться мобілізовані та строковики. А от у реквізиті «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати (за наявності)» такі особи мають бути враховані.

Автор:Русанова Ганна