За злочини юросіб будуть штрафувати на суму до 75 тис. неоподатковуваних мінімумів

Січень 25, 2013 0 By admin
Кабмін вніс до парламенту законопроект № 2032 щодо впровадження заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб. Так, пропонується доповнити Загальну частину Кримінального кодексу розділом XIV-1 «Заходи кримінально-правового характеру щодо юросіб».
   
   Підставою для застосування до юрособи заходів кримінально-правового характеру є вчинення самостійно або у співучасті злочину від імені та в
інтересах такої юридичної особи його керівником, засновником, учасником або іншою уповноваженою особою, а також використання такими особами в будь-який спосіб юрособи з метою вчинення, приховування злочину або його наслідків.
   
   Заходи кримінально-правового характеру не застосовуються до юросіб публічного права, які повністю утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, а також до міжнародних організацій.
   
   Передбачається, що до юрособам будуть застосовуватися:
   
   1) штраф у розмірі від 5 до 75 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
   
   2) заборона займатися певним видом діяльності на строк від 3 місяців до 3 років;
   
   3) конфіскація майна;
   
   4) ліквідація (застосовується судом у разі вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину).
   
   Ряд змін і доповнень планується і у відношенні КПК. Зокрема, представником юрособи, щодо якої розпочато кримінальне провадження, може бути особа, яка має право бути захисником; керівник або інша особа, уповноважена законом або установчими документами; працівник юрособи.
   
   Планується, що документ у разі його схвалення набуде чинності черга 6 місяців з дня його опублікування.

За матеріалами: Сайт “ЮРЛІГА”