Ухваленими змінами установлено, що під час нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або винагороди за цивільно-правовими договорами діючі ставки єдиного соціального внеску (середньозважена ставка — 41%) застосовуються із коефіцієнтом 0,4 (середньозважена ставка — 16,4%) при виконанні платником одночасно таких умов:

  • загальна база нарахування єдиного соціального внеску за мі­сяць, за який нараховується заробітна плата або винагорода за цивільно-правовими договорами, у 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомі­сячну базу нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік; у разі якщо загальна база нарахування єдиного соціального внеску не перевищує в 2,5 рази середньомісячну базу нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосо­вує розрахунковий коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного соціального внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного соціального внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода, за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);
  • середня заробітна плата по підприємству збільшилася мінімум на 30% у порівнянні із середньою заробітною платою за 2014 рік;
  • середній платіж на одну застраховану особу після зас­тосування коефіцієнта складе не менше ніж 700 гривень;
  • середня заробітна плата по підприємству складе не менше трьох мінімальних заробітних плат (у 2015 році — 3 654 грн).

Зокрема, у разі якщо роботодавець виконає зазначені умови й матиме право на застосування понижуючого коефіцієнту 0,4, то під час нарахування заробітної плати в сумі 4,5 тис. грн економія на сплаті єди­ного соціального внеску становитиме 1,1 тис. грн, при заробітній платі в сумі 10 тис. грн — єди­ний соціальний внесок необхідно буде сплатити майже на 2,5 тис. грн менше ніж без застосування коефіцієнту.

Разом із цим наявність ухвалених вимог для застосування понижуючого коефіцієнту надасть змогу запобігти зменшенню надходжень єдиного соціального внеску.

ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві