Який розмір ЄСВ застосовують юрособи при нарахуванні декретних працюючим інвалідам

Грудень 9, 2014 0 By admin

Консультують спеціалісти Міндоходів

За якою ставкою нараховується ЄСВ на допомогу по вагітності та пологах, що нараховується працюючому інваліду?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI  (далі —Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) для платників, зазначених в абз. 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, зокрема, підприємств, установ, організацій, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховується на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Згідно з п. 3.11 р. ІIІ Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.2013 р. № 455, визначено, що для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, ЄСВ установлюється відповідно до Закону № 2464 у розмірі 8,41% суми нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, та суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих інвалідів.

Платниками ЄСВ є, зокрема, особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами (п. 11 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464).

Для платників, зазначених у п. 11 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, ЄСВ установлюється в розмірі 2% суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (ч. 12 ст. 8 Закону № 2464).

Отже, роботодавці, зокрема, підприємства, установи й організації, інші юридичні особи нараховують ЄСВ на суми нарахованої допомоги по вагітності та пологам працюючим інвалідам у розмірі 8,41% та утримують із зазначених сум ЄСВ у розмірі 2%.

ДПІ в Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві