Який код потрібно вказувати у податковій накладній при постачанні нерухомості

Березень 14, 2017 0 By admin

Підприємство має намір продати нерухоме майно. Який код потрібно вказувати у податковій накладній при постачанні нерухомості?

Згідно з пп. 14.1.244 ПКУ товари – це матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.

З  огляду на це визначення нерухомість є товаром. Тому в податковій накладній (далі – ПН) потрібно ставити саме код УКТ ЗЕД. В Законі про митний тариф не наведено коду для нерухомості, адже такий вид товару через митницю не переміщується, тому й коду такого не має.

За змінами, внесеними до п. 16 Порядку № 1307, на ДФС покладені повноваження визначення умовних кодів товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечення їх оприлюднення на її власному офіційному веб-порталі. Тож для тих товарів, яких не має в УКТ ЗЕД, коди повинні будуть визначити податківці (а ось коли це буде – наразі невідомо). Як тільки така інформація буде оприлюднена, ми про неї обов’язково повідомимо!

Податківці до цих змін також наводили ще один спосіб отримання коду УКТ ЗЕД. Так, наразі Торгово-промислова палата в Україні надає послугу для визначення таких кодів для суб’єктів ЗЕД. Тож, щоб не чекати на податківців можна звернутися до ТПП.