Яка відповідальність за невчасний розрахунок з працівником при звільненні?

Грудень 23, 2014 0 By admin

У липні поточного року ми звільнили кількох працівників, але через брак коштів на рахунку не змогли в день звільнення провести з ними остаточний розрахунок. Розрахувалися лише на початку жовтня.

Чи передбачено за це відповідальність? У тому числі чи буде застосовувати санкції при перевірці Державна інспекція з праці?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до вимог ст. 117 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 названого Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство має виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Таку виплату підприємство може здійснити самостійно, не очікуючи на перевірку, або ж працівник може звернутися до суду й зобов’язати підприємство нарахувати та виплатити зазначені кошти.
У свою чергу, відповідно до Порядку № 390¹ під час перевірки інспектор з праці складає акт і в разі виявлення порушень законодавства про працю (зокрема, у разі невиконання вимог ст. 117 КЗпП) вносить припис про усунення порушень, які існують на дату перевірки, посадовій особі підприємства, яка за своїми функціональними обов’язками уповноважена та зобов’язана усунути порушення.
У приписі вказують на порушену норму та її зміст, термін подання інформації про його виконання (заходи, вжиті для його виконання) з наданням завірених копій підтвердних документів. Тобто інспектор усе одно зобов’яже роботодавця здійснити зазначену виплату.

Якщо порушення законодавства про працю не усунути до перевірки (на що, сподіваємося, у Вас ще є час), то під час її проведення інспектор Держпраці складе протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП). Таким правом його наділяє п. 1 ч. 1 ст. 255 КпАП. До речі, штраф за ч. 1 ст. 41 КпАП буде накладено на винну посадову особу підприємства (здебільшого — директора підприємства) на суму від ЗО до 10 НМДГ (від 510 до 1700 грн). Причому такий штраф може бути накладено як за порушення вимоги ст. 116 КЗпП — несвоєчасний розрахунок при звільненні, так і за невиплату середнього заробітку за ст. 117 КЗпП.
Алла РИБІНЦЕВА