Як заповнити звіт з ЄСВ, коли інвалід працює на умовах неповної зайнятості

Липень 22, 2015 0 By admin

На нашому підприємстві працює за основним місцем роботи інвалід 3-ї групи. Його посадовий оклад становить 1400 гри. Однак, зважаючи на те що він трудиться лише половину робочого дня, його зарплата за червень — 700 грн.

Підкажіть, будь ласка, чи потрібно при розрахунку нарахувань єдиного внеску на зарплату такого співробітника керуватися мінзарплатним правилом? Як правильно порахувати нарахування й утримання єдиного внеску із зарплати інваліда та відобразити їх у таблицях 1 та 6 Звіту із ЄСВ? Чи враховувати цього працівника при розрахунку показника середньооблікової чисельності штатних працівників за звітний період?

ВІДПОВІДЬ: Стосовно інваліда, який трудиться за основним місцем роботи на умовах неповної зайнятості й отримує зарплату в сумі, меншій ніж мінзарплата, єдиний внесок (як утримання, так і нарахування) визначають із фактично нарахованої суми заробітку. До того ж такий працівник потрапить у тенета середньо-облікової чисельності штатників. Пояснимо детальніше.

Розраховуємо єдиний внесок

Не будемо ходити манівцями, а відразу запевнимо: при розрахунку нарахувань єдиного внеску на зарплату працівника-інваліда,яка менша за мінімалку, застосовувати мінзарплатне правило не потрібно. Наша впевненість випливає з того, що Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) не містить вимоги такого Гатунку для вказаної категорії осіб.

Отже, єдиний внесок на зарплатний дохід працівника-інваліда нараховують, спираючись на фактичний заробіток за місяць. При цьому застосовують ставку саме 8,41 % (ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Нагадаємо: утримують єдиний внесок із зарплати інваліда так само, як і з зарплати інших працівників, тобто за ставкою 3,6%,виходячи з фактично нарахованої суми зарплати.

Заповнюємо Звіт із 0СВ

# Таблиця 6. Заповнюючи реквізит 9 “Код категорії застрахованої особи” такої таблиці, укажіть цифру ” 2″. Адже саме цей код застосовують щодо працюючих інвалідів на підприємствах, в установах і організаціях.

Розраховані суми єдиного внеску (утримання та нарахування) записуйте, відповідно, у реквізитах 20 та 21 таблиці 6 Звіту із ЄСВ. А суми фактично нарахованої зарплати зазначте в реквізитах 17 та 18 тієї самої таблиці.

Але й це ще не все, адже в окресленій ситуації слід зважати на таку специфіку.

По-перше, реквізит 19 заповнювати не потрібно.

По-друге, оскільки співробітник працює на умовах неповного робочого часу, то в реквізиті 24 слід поставити цифру ” 1″ для підтвердження цього факту.

По-третє, робота на умовах неповної зайнятості не впливає на заповнення реквізиту 15. Тож якщо працелюб гарував, наприклад, увесь червень 2015 р. на умовах неповної зайнятості, то в указаному реквізиті слід записати ” 30″.

Окрім того, оскільки працівник трудиться за основним місцем роботи, то в реквізиті 22 зазначте цифру “1”.

А ось решту реквізитів таблиці 6 Звіту із ЄСВ, а саме — 6, 7,8, 9, 11,12,23 та 25, заповнюють за звичайним правилом. Упевнені: з їх заповненням ви легко впораєтеся.

Таблиця 1. У таблиці 1 Звіту з ЄСВ суму нарахованої зарплати інваліду вкажіть у рядках 1.1, 2.1.4. 4.1.1 та відповідних узагальнюючих рядках 1,2.1 і 2, а також рядках 4.1 і 4. У свою чергу, суми нарахованого та утриманого єдиного внеску із заробітку інваліда збільшать суми, що відображають, відповідно, у рядках 3.1.4 (а також 3.1 та 3) та 5.1 (а також 5).

З’ясовуємо середньооблікову чисельність штатних працівників

У разі пошуку цієї величини працівника-інваліда, хай навіть і з неповним робочим днем, потрібно врахувати. Адже для розрахунку показника серед- ньооблікової чисельності штатних працівників за звітний період потрібно взяти до уваги:

— усіх найманих працівників, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше;

— власників підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату від цієї юр-особи.

Саме так велить учиняти п. 2.1 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.2005 р. № 286. Отже, працівник-інвалід теж “візьме участь” при розрахунку зазначеного показника.