Як заповнити декларацію платника єдиного податку, якщо протягом року змінювалася група?

Січень 31, 2013 0 By admin
 Я підприємець платник єдиного податку. Перші три квартали 2012 року був на другій групі, а з четвертого – перейшов на третю. Як в цьому разі я маю заповнювати податкову декларацію платника єдиного податку за рік? Які таблиці заповнювати, а які – ні?
   
   З 2013 року платники єдиного податку другої групи подають податкову декларацію платника єдиного податку один раз на рік відповідно до пункту 296.2 Податкового кодексу. При цьому, у 2012 році такі підприємці подавали декларації щоквартально.
   

   Згідно пункту 296.3 Податкового кодексу платники єдиного податку третьої групи подають декларацію до податкової служби щоквартально. Форма податкової декларації платників єдиного податку фізичних осіб затверджена Наказом Міністерства фінансів «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» від 21.12.2011 року №1688.
   
   Форма декларації для платників єдиного податку фізичних осіб поділена на чотири таблиці, кожна з яких відповідає окремій групі. Підприємці кожної групи заповнюють свою таблицю. Згідно пункту 296.7 Податкового кодексу декларація складається наростаючим підсумком, тобто у декларації за четвертий квартал мають бути відображені показники діяльності підприємця за всі чотири квартали року.
   
   При цьому, якщо підприємець протягом року змінює групу, коли він подає податкову декларацію, він має заповнювати ті таблиці, які відповідають тим групам єдиного податку, в яких підприємець здійснював діяльність протягом року. Отже, якщо підприємець перші три квартали 2012 року перебував у другій групі, а з четвертого кварталу перейшов у четверту, у декларації платника єдиного податку за рік, такий підприємець має заповнити відповідні таблиці показниками роботи як на другій групі так і на третій. Іншими словами, підприємцю треба просто взяти свою декларацію, яку він подавав за третій квартал та заповнити у ній таблицю для третьої групи. Показники єдиного податку до сплати треба підсумувати.
   
   Блог про бухгалтерський облік, оподаткування та звітність в Україні