Як визначити код УКТ ЗЕД, якщо товар вироблявся в декількох країнах

Лютий 3, 2017 0 By admin

Якщо у виробництві товару беруть участь 2 або більше країн, країною походження товару вважається країна, у якій були здійснені останні операції з переробки, достатні для того, щоб товар отримав основні характерні ознаки повністю виготовленого товару, що відповідають критеріям достатньої переробки (ст. 40 гл. 6 МКУ).

Їх перелік наведено в ст. 40 МКУ, а для конкретних товарів такі критерії встановлюються та застосовуються в кабмінівському порядку.

Якщо стосовно конкретного товару такі критерії достатньої переробки, як правило, адвалорної частки та виконання виробничих і технологічних операцій, не встановлено, то застосовується правило, згідно з яким товар вважається підданим достатній переробці, якщо внаслідок його переробки змінено класифікаційний код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні будь-якого з перших 4-х знаків.

У разі якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції, але такі товари не були піддані достатній обробці/переробці на митній території України та класифікаційний код товару згідно з УКТ ЗЕД на рівні будь-якого з перших 4-х знаків лишився незмінним, то вироблені, оброблені/перероблені товари вважаються товарами імпортного походження, а тому під час їх постачання код УКТ ЗЕД у податковій накладній не змінюється, комплектуючі зібраного товару вказуються поелементно.

Столичні податківці в листі від 19.01.2017 р. № 455/Л/26-15-13-02-15 нагадали: у графі 2 податкової накладної зазначаються повне найменування товару/послуги, а також найменування окремих частин товару, що поставлені. Кількість найменувань поставлених товарів/послуг в одній податковій накладній не може перевищувати 9999 позицій.

Такий обов’язковий реквізит, як «Номенклатура товарів/послуг продавця» має відповідати формулюванню в первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, і не повинен містити інших даних.

Платники податків, окрім випадків постачання підакцизних товарів і товарів, увезених на митну територію України, мають право зазначати код товару відповідно до УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менш ніж 4 перших цифри відповідного коду (детальніше про заповнення реквізитів коду за УКТ ЗЕД та коду за ДКПП читайте тут).