Як у звітності за формами № 1-ОА та № 1-ОТ відобразити обсяги повернення й обсяги втрати/розкрадання продукції

Січень 27, 2017 0 By admin

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 115.05 системи «ЗІР» роз’яснили, як у звітності за формами № 1-ОА та № 1-ОТ відображати повернення та вибуття, не пов’язане з реалізацією (втрати, розкрадання тощо), алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Отже, у разі повернення раніше придбаної продукції необхідно:

  • зменшити відповідні обсяги придбання, надходження або реалізації за звітний період на обсяги повернення;
  • відобразити обсяги повернення продукції зі знаком «-» у разі, якщо вони перевищують обсяги придбання, надходження або реалізації у звітному періоді.

Водночас у графі «Примітка» до відповідного виду продукції слід зазначити обсяг і тип проведеної операції (наприклад: «повернено реалізованих 0,123456 тис. дал або повернено отриманих 0,123456 млн штук»).

Повернення продукції відображається у звітах про обіг алкогольних напоїв і тютюнових виробів за той звітний період, у якому відбулося таке повернення. Якщо операції з придбання, надходження чи реалізації продукції та її повернення відбулися в одному звітному періоді, обсяги за такими операціями у звітах № 1-ОА, № 1-ОТ не відображаються.

Вибуття, не пов’язане з реалізацією (втрати, розкрадання тощо), алкогольних напоїв і тютюнових виробів відображається в графі «Примітка» звітів № 1-ОА, № 1-ОТ із зазначенням обсягів такого вибуття та наданням відповідних пояснень.