Як рахувати стаж для виплати компенсації за невикористану відпустку працівнику з яким стався летальний випадок

Серпень 28, 2018 0 By admin

На одному з підприємств стався нещасний випадок, внаслідок якого постраждалий працівник помер. Керівник підприємства звернувся до фахівців Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за відповіддю на питання: «як правильно розрахувати стаж роботи працівника, адже, за інформацією отриманою керівником з інших джерел – стаж потрібно рахувати на момент настання нещасного випадку, а не на момент смерті».

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні зазначила, що Кодексом законів про працю України не передбачено підстав для розірвання трудового договору з працівником у разі його смерті.

Підставою для оформлення наказу про припинення трудового договору є копія свідоцтва про смерть, засвідчена печаткою підприємства або відділу кадрів. Тобто, трудові відносини у даному випадку припиняються з дня смерті працівника.

Відповідно до ст. 129 КЗпП, не допускаються відрахування з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат, на які згідно з законодавством не звертається стягнення. А відповідно до статті вищевказаного Кодексу: «Особи, які працюють за трудовим договором (контрактом) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання або у фізичної особи, підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню».

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням того, що трудові відносини зберігаються до моменту смерті потерпілого (в даному випадку), а в період трудових відносин працівник є застрахованою особою, то, відповідно, стаж потерпілого працівника слід рахувати на момент смерті.