Як Держпраці штрафуватиме за порушення строків виплати зарплати

Січень 26, 2017 0 By admin

Держпраці в листі від 04.01.2017 р. № 54/4.1/4.1-ДП-17 звертає увагу на штрафні санкції, передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Зокрема згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі тягнуть за собою накладення штрафу в 3-кратному розмірі мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення.

У разі виявлення порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, незалежно від кількості працівників, яких стосується порушення, тривалості порушення та кількості випадків порушень застосовується штраф у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат, установлених законом на момент виявлення порушення.

Якщо виявлено порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, тоді розмір штрафу залежить від кількості працівників, стосовно яких допущено порушення. Якщо порушення стосувалося 2-х працівників, то розмір штрафу становитиме 20 мінімальних зарплат (2 х 10).

Коли працівник відмовляється отримувати зарплату (не з’являється за її одержанням за умови, якщо виплата здійснювалася весь час роботи готівкою, і працівник про це повідомлений в установленому порядку та не звертався із заявою щодо виплати зарплати через установу банку або поштовим переказом) за місцем роботи, роботодавець повинен її депонувати в установленому законодавством порядку. У такому випадку роботодавець виконає свій обов’язок щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.