Як аналізувати надіслані податкової документи?

Листопад 29, 2012 0 By admin
Що робити з необгрунтованими висновками в акті перевірки податкової? Як адекватно поскаржитися на дії податківців? І чому важливо писати заперечення на акт перевірки, – міркує Ігор Січеславську, директор ТОВ «Юридичне бюро Січеславську».
 
   У відносинах з податковою необхідно звертати увагу на оформлення різного роду документів, в т.ч. запитів, які присилають підприємцям, – стверджує І.Січеславскій. Достатня кількість рішень податкової були оскаржені на підставі процесуальних порушень. Якщо запит оформлений неправильно – там відсутня печатка, неправильний порядок або інші порушення правил документообігу, то в такому випадку в якості відповіді слід зазначати, що запитувана інформація буде надана після належного оформлення відповідного документа. Інколи такі помилки в запитах можуть свідчити про те, що сам документ був підписаний або не уповноваженою особою, або інформацію планують використовувати для незаконних цілей (рейдерства, наприклад). Якщо це дійсно так, то зауваження до оформлення запиту найчастіше залишаються без відповіді.
 

   Акт перевірки оскаржити в адміністративному порядку не можна, але ви можете вказати на ті порушення, які були допущені при його складанні. Для цього слід ретельно ознайомиться з актом – які докази приведені на користь того чи іншого висновку, на які пункти закону посилається податкова і т.п. Приміром, якщо в акті використовується формулювання на кшталт: «… мали місце дії, що свідчать про ознаки злочину …», то це вже порушення, тому що податкова не має права висловлювати оцінні судження.
 
   Якщо є підстави вважати, що висновки представлені в акті є необгрунтованими, то потрібно подавати заперечення на акт перевірки. Невірно вказувати заперечення тільки при підписанні акту. Їх потрібно оформляти окремим документом. У такому випадку податкова повинна буде надати відповідь. У поданих запереченнях слід вказувати побільше фактажу та конкретної інформації. У наслідку ви зможете використовувати все це в позові, радить адвокат. Крім того, при складанні заперечень на акт слід зазначити, що ви хочете брати участь у їх розгляді. В іншому випадку, податкова присилає формальну відписку, в яку просто переписує висновки, зазначені в акті.
 
   Однак і тут можливі варіанти, зокрема, коли податкова, вкладаючись у строки посилає запрошення керівнику прийняти участь у розгляді, але пошта доставляє його вже після того, як розгляд відбувся. Податкової в такому випадку важко щось довести, але зате в суді можна буде послатися на те, що вам не забезпечили можливості реалізувати ваше право, зазначає пан Січеславську. Також при складанні позову можна вказувати, що не був вчасно наданий акт перевірки.

                                                                                                                                                                            За матеріалами: Приватний підприємець