Виправляємо помилки у звіті з ЄСВ

Лютий 16, 2017 1 By admin

У листопаді 2016 р. допустили помилки в звіті ЄСВ: 1) відобразили відпускні за грудень (з 01.12-24.12) працівника нараховані і виплачені в листопаді 2016 р. (показали 11 місяць і 2016 р.); 2) помилково заповнили таблицю 5 – звільнили співробітника в листопаді, а не в грудні; 3) не показали відпустку працівника без збереження зарплати. Як виправити помилки та які штрафи?

Пунктом 6 ст. 25 Закону про ЄСВ передбачено, що строк давності щодо нарахування ЄСВ не застосовується, а це означає, що в будь-який час помилку можна виправити. Підпункт 5 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ передбачає за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від 8 до 15 нмдг (від 136 грн до 255 грн).

Відповідно до розділу V. Виправлення помилок Порядку №435, якщо помилка допущена у даних страхувальника або застрахованої особи, то виправити її можна, подавши відповідні таблиці Звіту із позначкою «скасовуюча», «початкова» та «додаткова». Якщо помилка пов’язана зі сумою доходу застрахованої особи або сумою ЄСВ, виправляють її тільки шляхом включення інформації до таблиці 6 Звіту за звітний період, в якому виявлено помилку:

1) щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за поточні та майбутні періоди. Тому відпускні нараховані за грудень на підставі бухдокументів у таблиці 6 повинні бути зазначені у звіті з ЄСВ за листопад. Суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях, включаються до поля наступних місяців і відображаються в графі 10 “Код типу нарахувань” в окремих рядках з кодом типу нарахувань 10. Відповідно у графі 11 таблиці 6 потрібно було зазначити 12.2016 замість 11.2016.

Як наслідок, потрібно просто скасувати недостовірну інформацію і додати дані, які не зазначено.

У цьому разі формується Звіт за попередній період (листопад), що містить: перелік таблиць Звіту (титульний аркуш Звіту), відповідну таблицю 6 із зазначенням типу форми «скасовуюча» з помилковими даними на одну застраховану особу та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із правильними даними. Для виправлення реквізитів подають окремі таблиці 6 Звіту зі статусом «скасовуюча» та «початкова» на кожну застраховану особу, щодо якої допущено помилку. Фактично суми у таблиці 6 будуть незмінними. При виправленні помилок у реквізитах таблиці 1 — 4 Звіту не подають.

2) за зазначеним вище алгоритмом виправляється помилка у таблиці 5. Якщо протягом звітного періоду страхувальник із застрахованою особою розірвав трудовий договір, у таблиці 5 Звіту з ЄСВ слід зазначити дату припинення трудових відносин.

Якщо підприємство помилково не показало таку інформацію та не заповнювало таблицю 5 за грудень, то у періоді виявлення помилки слід подати не лише поточний Звіт, а й додатково Звіт за період, в якому допущено помилку – грудень, з позначкою «додаткова». Такий Звіт містить: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) із зазначенням типу форми «додаткова» та таблицю 5 також із зазначенням типу форми «додаткова», яка містить дані про звільнену застраховану особу. Таблиці 1 — 4 Звіту у цьому разі не подають.

Для виправлення помилки в реквізитах таблиці 5 за листопад треба просто скасувати недостовірну інформацію. У цьому разі формується Звіт за період, у якому допущено помилку, що містить: перелік таблиць Звіту (титульний аркуш Звіту), відповідну таблицю 5 із зазначенням типу форми «скасовуюча» з помилковими даними на одну особу.

3) щодо нарахування заробітної плати, а відповідно і відображення у Звіті з ЄСВ фізичним особам, які перебували у відпустці без збереження заробітної плати, потрібно аналізувати період такої відпустки. Так, у листі ДФСУ від 31.03.2015 р. №6667/6/99-99-17-03-01-15 повідомляється наступне. Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) у працівника, який перебуває частину календарного місяця у відпустці без збереження заробітної плати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

У разі якщо працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, у такому разі єдиний внесок не нараховується та не утримується, оскільки відсутня база нарахування єдиного внеску.

І вже на підставі зазначеного листа потрібно визначати чи не має помилок у Звіті з ЄСВ у періоді перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати.

Автор:Елена Водопьянова