Військовий збір з чистого прибутку: сплачувати чи ні?

Лютий 13, 2017 0 By admin

Чи потрібно сплачувати окрім податку на прибуток, військовий збір з чистого прибутку ТзОВ на загальній системі? Дивіденти не виплачуються. Якщо так, то які штрафні санкції за несвоєчасну сплату?

Відповідно до пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX ПКУ об’єктом оподаткування військовим збором є доходи ФІЗОСОБИ, визначені ст. 163 ПКУ.

Згідно з п. 163.1 ПКУ об’єктом оподаткування резидента-ФІЗОСОБИ є:

  • загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; 
  • доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); 
  • іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. 

Об’єктом оподаткування нерезидента-ФІЗОСОБИ є:

  • загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; 
  • доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Таким чином, військовий збір сплачуєтсья виключено із оподатковуваних доходів ФІЗОСОБИ, визначених ст. 163 ПКУ. Тобто цей збір із чистого прибутку ТОВ не сплачується.

Автор:Калашян Катерина