Вибираємо напрям використання від’ємного значення після подання декларації з ПДВ
Податківці у листі від 09.06.2015 р. № 11999/6/99-99-19-01-01-15 відповіли на низку запитань щодо ПДВ. Зокрема, розглянули таку ситуацію.
У додатку Д2 до декларації за лютий платник ПДВ не вибрав напрямок використання залишку від’ємного значення (не заповнили ні поле «а», ні поле «б»). Чи може він зробити вибір на наступних звітних періодах?
Платник може вказати відповідну суму в поле «а» або поле «б» перед таблицею 1 додатка Д2 до декларації за той звітний період, в якому він вважає за необхідне перенести таку суму на збільшення реєстраційної суми.
Якщо платник не заповнив полі «а» або поле «б» перед таблицею 1 додатка Д2 до декларації за лютий 2015 (або інший період), це не вважається помилкою і не виправляється шляхом подання уточнюючого розрахунку, збільшення реєстраційної суми в березні (чи іншому періоді) не відбувається.
Текстове поле «а» або поле «б» перед таблицею 1 додатка Д2 може бути заповнено в будь-якому наступному звітному періоді, в якому платник визнає за необхідне, але тільки в межах значення рядка «Усього» графи 14 таблиці 1 додатка Д2 до декларації за той звітний період, у якому платник визначив для себе необхідність заповнення цього поля.
У тому звітному періоді, в якому відбудеться збільшення реєстраційної суми платника в СЕА ПДВ, розмір зарахованої суми вказується в графі 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ і включається до складу податкового кредиту.