«Весільна» відпустка: коли, на скільки та як надати

Травень 16, 2015 0 By admin

ВІДПОВІДЬ: Перш за все наголосимо: реєстрація шлюбу — не лише урочиста подія, а й одна з підстав, які дають працівнику право на відпустку без збереження заробітної плати. Тривалість її — до 10 календарних днів (п. 8 ч. 1 ст. 25 Закону України “Про відпустки” від 15.11.96 р.№ 504/96-ВР)¹. Відповідний дозвіл отримують за місцем своєї роботи обидва члени майбутнього подружжя. І, до речі, роботодавець не може відмовити підлеглому в наданні “весільної” відпустки.

Зверніть увагу: чинне законодавство не окреслило відрізків часу, у які слід надавати відпустку у зв’язку з одруженням. Але ж здебільшого шлюб реєструють у “загальний” вихідний день — себто в суботу. Тож логічно, якщо відповідний проміжок між трудовими вахтами нареченого та нареченої припаде на період безпосередньо перед або після реєстрації шлюбу в органах служителів Гіменея, або ж “обійнявши” з двох сторін дату такої реєстрації. Інакше може виникнути дилема: відпустку з відповідним обгрунтуванням ніщо не боронить надати, скажімо, через тиждень після весільної церемонії. Але тоді її вже можуть розцінити як відпустку за згодою сторін (зокрема, за сімейними обставинами чи з інших причин).

Отже, якщо працівник вирішив розпочати подружнє життя й бажає отримати відповідну відпустку, він подає роботодавцю заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати у зв’язку з одруженням. До неї радимо додати довідку з органу реєстрації актів цивільного стану про заплановану дату реєстрації шлюбу. На підставі таких документів керівник видасть наказ про надання відпустки.

¹ Не забудьте, що відпустку без збереження зарплати (у т.ч. у зв ‘язку з одруженням) не можна продовжити або перенести в разі тимчасової непрацездатності працівника (на підставі лікарняного), а святкові й неробочі дні враховують у тривалості таких відпусток як звичайні календарні.