У якому розмірі надаватимуться субсидії для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком

Січень 4, 2017 0 By admin

Уряд постановою від 28.12.2016 р. № 1022 затвердив Порядок визначення граничного розміру витрат на оплату послуги з управління багатоквартирним будинком, витрат на управління багатоквартирним будинком, виходячи з якого надаються субсидії населенню (далі — Порядок № 1022).

Так, згідно з п. 4 Порядку № 1022, субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з управління багатоквартирним будинком надаються виходячи з розміру ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком для відповідного будинку, але не більше граничного розміру витрат.

Керуючись п. 5 Порядку № 1022, громадянам, які проживають у багатоквартирних будинках і гуртожитках, у яких створено ОСББ, у багатоквартирних будинках кооперативів, субсидії для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком надаються виходячи з внесків/платежів на управління багатоквартирним будинком, але не більше граничного розміру витрат.

Водночас п. 6 Порядку № 1022 передбачено, що граничний розмір витрат визначається за такою формулою:6765555558946де:

Вгрн — граничний розмір витрат, гривень за 1 кв. м;

ЗПмін — законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати на відповідну дату, грн;

0,1 — коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на утримання житла;

48,87 — середній розмір загальної площі житла на одне домогосподарство одержувачів субсидій у багатоквартирних будинках, кв. м.

Граничний розмір витрат, визначений за відповідною формулою, збільшується на величину ПДВ або єдиного податку при наданні послуги з управління багатоквартирним будинком управителями, які є платниками відповідного податку.