Tagged: Питання-відповідь

У складі якої групи ОЗ орендаря – платника податку на прибуток має амортизуватися частина вартості поліпшення орендованого ОЗ, яка перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ?

У складі якої групи ОЗ орендаря – платника податку на прибуток має амортизуватися частина вартості поліпшення орендованого ОЗ, яка перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ? Відповідь Відповідно до п. 146.1 ПКУ...

До якої групи ОЗ та інших необоротних активів відносяться ОЗ, вартість яких за даними інвентаризації станом на 01.04.2011 є меншою 1000 грн., і відповідно за яким методом нараховується амортизація?

До якої групи ОЗ та інших необоротних активів відносяться ОЗ, вартість яких за даними інвентаризації станом на 01.04.2011 є меншою 1000 грн., і відповідно за яким методом нараховується амортизація? Відповідь Відповідно до п. 6...

В чому суть виробничого методу амортизації?

В чому суть виробничого методу амортизації? Відповідь  Суть методу: Місячна сума амортизації визначається як добуток фактичного місячного обсягу продукції (робіт, послуг) та виробничої ставки амортизації. Виробнича ставка амортизації обчислюється діленням вартості, яка

Чи повинні спрощенці видавати пасажирам квитки?

Чи зобов’язані приватні підприємці, які здійснюють перевезення пасажирів, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, видавати пасажирам квитки? Як відомо, фізична особа – підприємець, що здійснює перевезення пасажирів, є платником єдиного податку і не застосовує розрахункові...

В чому суть резерву відпусток?

В чому суть резерву відпусток? Відповідь Найчастіше відпустки надаються в літню пору і підприємства можуть зіткнутися з тим, що за 3 – 4 місяці цього періоду доведеться понести витрати на оплату відпусток за весь...

Чи може фізособа – підприємець на єдиному податку здійснювати зовнішньоекономічну діяльність

Згідно із ст. 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. № 959-XII (далі – Закон № 959) зовнішньоекономічна діяльність — діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має...

Як визначити добові витрати у відрядженні при наданні харчування?

Службове відрядження не має зв’язку з туристичною діяльністю та для відшкодування працівникові витрат на туристичні послуги підстави відсутні . Про це йде мова в листі Мінфіну від 17 липня 2013 № 31-07230-16-27/21432 . Роз’яснено,...

Відпустка з подальшим звільненням

    Співробітниця підприємства переїжджає на постійне місце проживання до Росії з 15.10.2013 р. Є заява співробітниці на відпустку 24 к. д. з наступним звільненням з 30.09.2013 р. Виникає питання , коли підприємство має...

Коли необхідно подавати форму № З-ПН?

  У багатьох бухгалтерів, кадровиків та юристів донині виникають питання стосовно необхідності подання звіту щодо наявних вакансій за формою № 3-ПН. Зазначену форму звітності та порядок її подання затверджено наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р....

Чи існують обмеження при розрахунках платіжними картами?

Із набранням у вересні цього року чинності постановою Правління Національного банку України “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою” від 06.06.2013 № 210 було обмежено розрахунки готівкою. Чи поширюється це нововведення на розрахунки, що здійснюються...