Tagged: ПДФО

Продаж корпоративних прав фізособою-нерезидентом фізособі-резиденту

Фізособа-нерезидент має намір відчужити 10% своєї частки статутного капіталу фізособі-резиденту. Як правильно це відобразити в бухгалтерському і податковому обліку? Що з оподаткуванням? Відповідно до пп. 162.1.2 ПКУ платником податку на доходи фізичних осіб є фізична...

Тури за рахунок профспілки: нюанси оподаткування

За рахунок коштів профспілки організовуються та оплачуються для її членів (членів їх сімей) тури вихідного дня та літнього відпочинку без придбання путівок. Чи підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором вартість таких турів? Професійні спілки...

Студент працював за цивільно-правовим договором: чи буде податкова знижка?

Чи мають право батьки скористатися податковою знижкою на навчання, якщо студент отримував доходи по цивільно-правовому договору? Згідно з пп. 14.1.170 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума...

Військовий збір з чистого прибутку: сплачувати чи ні?

Чи потрібно сплачувати окрім податку на прибуток, військовий збір з чистого прибутку ТзОВ на загальній системі? Дивіденти не виплачуються. Якщо так, то які штрафні санкції за несвоєчасну сплату? Відповідно до пп. 1.2 п. 16...

Переобладнали автомобіль на газ – отримайте податкову знижку

Податківці нагадують: платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного року витрати у вигляді коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу з використанням у вигляді палива моторного сумішевого,...

Як показати у формі № 1ДФ нарахування індексації за минулі періоди в разі річного перерахунку ПДФО

ДФС у підкатегорії 103.25 «ЗІР» надала відповідь на запитання: «Яким чином суми індексації зарплати за попередні податкові періоди (місяці) відображаються в податковому розрахунку ф. 1ДФ при проведенні річних перерахунків?». Доходи, нараховані (виплачені) платнику податку...

У місяці звільнення немає нарахованої зарплати: як показати у звітності з ЄСВ і у формі № 1ДФ

Жінка в останній день відпустки по догляду за дитиною до трьох років (25.02.2015 р.) написала заяву про звільнення. Але нарахувань у цьому місяці немає, оскільки щорічну відпустку вона відгуляла перед зазначеною відпусткою. Чи потрібно...

Як оподатковувати допомогу на лікування непрацівнику підприємства

Наше підприємство хоче надати кошти на лікування дитини непрацівнику підприємства (на підставі оголошення по телебаченню). Чи потрібно сплачувати податок на доходи та військовий збір? Якщо так, то чи застосовувати натуркоефіцієнт? ВІДПОВІДЬ: Як учинити з...

Сплата авансових внесків

Платник податку отримав дохід за 2012 р. менше ніж 10 млн. грн. Чи повинен він сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток за результатами І кварталу 2013 р., першого півріччя 2013 р., 9 місяців 2013 р.?.. Ні, платники податку на прибуток, у яких оподатковувані доходи за останній річний звітний податковий...

Дві податкові соціальні пільги для одного працівника та відображення у формі 1-ДФ

Я дуже часто чую висловлювання від бухгалтерів про те, що до будь якого працівника, що має право на податкову соціальну пільгу, вона може застосовуватися лише у одному розмірі. Тобто працівник не може мати права...