Сплатити за роздрібну алкогольну ліцензію наперед не дозволяється

Сплатити за роздрібну алкогольну ліцензію наперед не дозволяється

Липень 21, 2014 0 By admin

1 184У фахівців головного фіскального відомства запитали: чи може суб’єкт господарювання здійснити сплату за весь строк дії ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами?

Відповідаючи на запитання, податківці звернулися до норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі — Закон № 481) та Порядку організації роботи головних управлінь Міндоходів із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженого наказом Міндоходів від 21.10.2013 р. № 603 (далі — Порядок).

Так, ст. 15 Закону № 481 передбачено, що плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками.

Згідно з п.п. 3.10 п. 3 Порядку внесення інформації до ліцензії про сплату чергового щоквартального платежу здійснюється структурним підрозділом ГУ Міндоходів на підставі поданої заявником копії платіжного документа.

Крім того, заявнику необхідно подати ліцензію та заяву довільної форми із проханням внести інформацію про сплату до такої ліцензії.

При цьому контролери зауважують, що ст. 15 Закону № 481 та п. 3 Порядку визначено порядок внесення чергових платежів за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, який є обов’язковим до виконання для всіх суб’єктів господарювання — учасників правовідносин, що виникають у ході реалізації зазначеної вище норми.

На підставі цих аргументів автори консультації вважають, що сплата за весь строк дії ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами не дозволяється.  

Категорія 115.03 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»