Щодо терміну використання при здійсненні розрахунків реєстратора розрахункових операцій (лист від 27.06.2012 р. № 11751/6/22-1315/644)

Січень 11, 2013 0 By admin
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.06.2012 р. N 11751/6/22-1315/644


Про розгляд листа

   
   Державна податкова служба України розглянула лист КП з питань терміну використання при здійсненні розрахунків реєстратора розрахункових операцій і повідомляє наступне.
   
   Пунктом 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.04 р. N 601 “Про затвердження Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій” визначено, що строк служби – строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.
   
   Після вичерпання строку служби реєстратора, виробник не гарантує подальшу його працездатність в цілому, в тому числі комплектуючих та складових частин, і, що головне не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого реєстратора, тобто реалізації фіскальних функцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.95 р. N 265 “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
   
   Щодо терміну служби реєстратора, то слід керуватися нормою щодо семирічного з моменту введення в експлуатацію, але не більше дев’яти років від дати випуску, строку служби реєстратора, яка встановлена Порядком доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженим рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України від 30.11.99 р. N 11.
   
   Отже, у разі використання суб’єктом господарювання реєстратора розрахункових операцій, який вичерпав свій строк експлуатації, такий технологічний пристрій не може вважатися реєстратором і його подальше використання є порушенням вимог Закону N 265.
   
   Заступник Голови                                                                          А. П. Ігнатов