Що має робити підприємство в рамках військово-транспортного обов’язку
Кабмін виклав у новій редакції Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджений постановою від 28.12.2000 р № 1921.
В особливий період військово-транспортна обов’язок виконується, зокрема, шляхом передачі підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами транспортних засобів і техніки для потреб військових формувань.
Так, керівник підприємства, установи та організації на особливий період зобов’язаний:
• здійснювати спільно з представниками військкоматів та військових формувань відбір транспортних засобів і техніки за типами та марками, технічним станом згідно з наданими зведеним або частковим нарядам;
• забезпечувати дотримання вимог до технічного стану та укомплектованості транспортних засобів і техніки;
• утримувати транспортні засоби і техніку в стані постійної готовності до передачі військовим формуванням;
• забезпечувати своєчасну доставку транспортних засобів і техніки у встановлені пункти передачі відповідно до частковим нарядам.
Керівники підприємств надають військкоматам щорічно до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах на таких транспортних засобах і техніці, за затвердженою формою.
Залучення під час мобілізації транспортних засобів і техніки оформлюється відповідним актом прийому-передачі.
Крім того, в новій редакції викладено порядок повернення транспортних засобів і техніки, залучених під час мобілізації, та порядок компенсації шкоди, заподіяної транспортним засобам і техніці внаслідок їх залучення при мобілізації.
Відповідна постанова Кабміну від 17.06.2015 р № 405 набуде чинності з дня офіційного опублікування.