Роз’яснення Державної фіскальної служби України “Порядок заповнення заголовної частини податкової накладної при постачанні неплатнику ПДВ” від 18.07.2014 р.

Липень 21, 2014 0 By admin

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РОЗ’ЯСНЕННЯ

Порядок заповнення заголовної частини податкової накладної при постачанні неплатнику ПДВ

Якщо платник податку на додану вартість постачає товари/послуги покупцеві, який не зареєстрований як платник податку, чи постачає на експорт, чи здійснює операції у рахунок оплати праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах із ним, то заповнити податкову накладну він має з урахуванням таких особливостей:

– у верхній лівій частині у полі “Усі примірники залишаються у продавця” оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка “Х” та зазначається відповідний тип причини, наприклад:

“02” – постачання неплатнику податку,

“03” – постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку,

“11” – складена за щоденними підсумками операцій;

– у рядку “Особа (платник податку) – покупець” вказується “Неплатник податку”;

– рядки “Місцезнаходження (податкова адреса) покупця” та “Номер телефону” залишаються незаповненими;

– у рядку “Індивідуальний податковий номер покупця” відображається умовний ІПН “400000000000”.

Нагадаємо, що усі примірники (два) таких податкових накладних складаються в паперовому вигляді та залишаються і зберігаються (відповідно до законодавства) в особи, що їх склала.

Відповідна норма передбачена п. 6, 10, 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 р. N 10, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2014 р. за N 185/24962.