Розвозка до роботи є додатковим благом для працівника

Березень 16, 2016 0 By admin

З початку року податківці неодноразово дивували своїми фіскальними роз’ясненнями щодо обкладення ПДФО деяких видів доходів. Так, фахівці відомства відзначили, що вартість безкоштовних розмов по мобільному, невиробничі телефонні розмови і вартість виготовлених візиток виступають додатковим благом для фізособи і включаються до загального оподатковуваного доходу.

На цей раз в листі від 02.03.2016 р. № 4809/6/99-99-17-03-03-15 фіскали відзначили, що вартість послуг з перевезення на місце роботи і в зворотному напрямку є додатковим благом для працівника, отриманим в негрошовій формі.

Тому такі послуги оподатковуються ПДФО, військовим збором із застосуванням підвищуючого коефіцієнта відповідно до пп. “е” пп. 164.2.17 ПКУ. При цьому витрати на перевезення працівників до місця роботи як власним, так і орендованим транспортом (крім оплати праці водіїв) не є базою нарахування ЄСВ.

Хочемо зауважити, що в разі перевезення власних працівників персоніфікувати зазначений дохід не завжди можливо. А якщо неможливо визначити розмір доходу, отриманого окремим фізособою, то не виникає обов’язку щодо оподаткування такого доходу ПДФО і військовим збором.