Роботодавців хочуть штрафувати за несвоєчасну виплату зарплат

Лютий 26, 2013 0 By admin
Уряд має намір впровадити штрафні санкції в розмірі 0,5% від суми заробітної плати за несвоєчасну її виплату у небюджетної сфері.
   
   Про це йдеться в проекті Плану заходів щодо реалізації Державної програми активізації
розвитку економіки на 2013-2014 роки (розробляється під керівництвом першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова), який є в розпорядженні LB.ua.
   
   Очікується, що така міра повинна підвищити відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства та умов оплати праці.
   
   Виконання відповідної ініціативи лягає на Мінсоцполітики, Міністерство доходів і зборів, Мін’юст та Держпідприємництво.
   
   За словами заступника голови Федерації профспілок України Сергія Кондрюк, несвоєчасна виплата заробітних плат економічно вигідна компаніям, і їх співробітники можуть нести додаткові втрати, скажімо, через несвоєчасну оплату комунальних послуг або обслуговування кредитів.
   
   Як зазначили в Мінсоцполітики, за підсумками січня 2013 заборгованість по зарплаті в Україні скоротилася на 50 млн грн і склала 840 млн грн.
   
   За даними Держстату, на 1.01.2013 заборгованість економічно активних підприємств становила 450 млн 967 тис. грн, підприємств-банкрутів – 391 млн 847 тис. грн, економічно неактивних підприємств – 50 млн 888 тис. грн.