Рада ввела податок на утилізацію автомобілів

Листопад 22, 2012 0 By admin

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, що передбачає введення в Україні екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.
 
   Як повідомили у Верховній Раді, за законопроект № 11260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» проголосувало 232 народних депутати.
 
   Документ, зокрема, визначає, що платниками цього податку є: особи, які ввозять автомобілі в Україну, виробляють їх для продажу на внутрішньому ринку та купують автомобілі в осіб, які не є платниками такого податку.
 

   Також закон визначає, що неплатниками цього податку є особи, які ввозять в Україну транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам або консульським установам іноземних держав, міжнародних організацій, які користуються привілеями та імунітетом. Крім того, податок не стягується з нерезидентів, які тимчасово ввозять в Україну особисті автомобілі і на осіб, які ввозять в Україну автомобілі в режимі транзиту.
 
   Також податок не поширюється на відреставровані транспортні засоби, з року випуску яких пройшло 30 і більше років, які не призначені для комерційного перевезення пасажирів або вантажів.
 
   Також податок не платять українські виробники, які взяли на себе зобов’язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації транспортних.
 
   Закон встановлює ставку податку в 5500 гривень для легкових автомобілів і 38 000 гривень для автобусів, вантажівок і кузовів до них і самоскидів.
 
   Як повідомляли раніше, Кабмін визначив граничну вартість послуг на організацію заготівлі та утилізації непридатних для використання транспортних засобів та кузовів для них.
 
   Таке рішення уряд України прийняв у відповідь на рішення російської влади: з 1 вересня вступили в силу поправки до закону «Про відходи виробництва та споживання», відповідно до яких в Росії починають стягувати утилізаційний збір. Базова ставка на нову легкову машину може скласти 20-45 тис. рублів (приблизно $ 631 – 1260), на вантажну – в залежності від категорії – від 150 до 400 тис. рублів ($ 4700 – 12 600 доларів). Після чого прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що російські автомобілі для українців подорожчають на $ 1 тис., А вартість українських легкових авто на російському ринку підвищиться в середньому на $ 600-1000.