Про забезпечення функціонування електронного сервісу (лист від 20.06.2012 р. № 17136/7/19-1017)

Січень 17, 2013 0 By admin

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
  
   ЛИСТ
  
   від 20.06.2012 р. N 17136/7/19-1017

   
   Державним податковим службам в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, 
СДПІ по роботі з ВПП у містах Сімферополі, Дніпропетровську, Донецьку, Запоріжжі, 
Луганську, Львові, Миколаєві, Одесі, Харкові та Києві, 
СДПІ по роботі з підприємствами ГМК у м. Кривий Ріг
   
   

Про забезпечення функціонування електронного сервісу

   
   З метою створення органами ДПС сприятливих умов під час адміністрування податків в частині спрощення процедур, зменшення витрат коштів та заощадження часу як працівників органів ДПС, так і платників, Державна податкова служба України запровадила для всіх платників податків, що подають податкову звітність до органів ДПС в електронному вигляді, податковий сервіс з отримання Довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) (далі – Довідка) в електронній формі на електронний запит платника податків.
   
   Розроблений програмний продукт надає ОДПС можливість видавати платнику податків Довідку в електронному вигляді на підставі поданої ним електронної заяви. При цьому, за бажанням платника (відповідно до проставленої ним у електронній заяві позначки) Довідка може видаватися також і у паперовому вигляді.
   
   В той же час зазначаємо, що започаткування такого сервісу не є підставою для відмови в отриманні від платника податків заяви в паперовому вигляді та видачі йому відповідної Довідки.
   
   У зв’язку з викладеним, ДПС України зобов’язує:
   
   – терміново надати керівникам та відповідальним особам обласних та районних органів ДПС роль “Перегляд поданих заяв на отримання довідки про відсутність заборгованості” засобами АС “Адміністратор системи”;
   
   – забезпечити проведення кампанії з інформування, роз’яснення та консультацій платників податків щодо зазначеного сервісу у засобах масової інформації, мережі Інтернет, на дошках об’яв та за допомогою зовнішньої реклами;
   
   – керівникам органів ДПС України взяти під особистий контроль дотримання строків та порядку видачі Довідки відповідно до стандарту діяльності працівників органів ДПС України з надання послуги СП−32, затвердженого наказом ДПС України від 16.01.12 р. N 40 “Про запровадження системи управління якістю в органах ДПС України” (із змінами, затвердженими наказом ДПС України від 28.03.12 р. N 243).
   
   Директор Департаменту
   погашення податкового боргу
   В. О. Тарасенко