Порядок призначення стипендій знову зазнав змін

Лютий 3, 2017 0 By admin

Особи, які належать до числа постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі АТО, мають право на призначення соціальної та академічної стипендій, за їх вільним вибором. Для цього їм необхідно адресувати письмове звернення до стипендіальної комісії, яка призначатиме лише один вид  стипендії, котру особа отримуватиме протягом наступного навчального семестру. Якщо студент, курсант невійськового ВНЗ обрав отримання академічної стипендії, він втрачає право на одержання соціальної стипендії на наступний  навчальний семестр, про що навчальний заклад невідкладно інформує орган соціального захисту населення за місцем розташування навчального закладу.

Натомість діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання віком від 18 до 23 років лишилися без батьків, мають право на отримання соціальної стипендії незалежно від отримання академічної стипендії.

Відповідні положення містить постанова КМУ від 25.01.2017 р. № 32, яка вносить зміни до Порядку призначення і виплати стипендій.

При цьому на Урядовому порталі зазначають: документ урегульовує питання, пов’язані з розмірами академічних стипендій, запровадженням призначення академічних і соціальних стипендій згідно з новою редакцією Порядку призначення і виплати стипендій.

Зауважимо також, що наведена вище постанова Уряду скасовує норму, за якою бюджетні кошти, зокрема, спрямовуються на виплату різниці між розміром академічної стипендії, що призначається студентам, курсантам, які займають у рейтингу успішності, сформованому в установленому порядку, найвищі позиції та мають право на призначення академічних стипендій за особливі успіхи в навчанні в межах установленого ліміту стипендіатів, і розміром соціальної стипендії, що виплачується в установленому законодавством порядку особам, які належать до окремих категорій громадян, котрим на підставі законодавчих актів надані державні пільги й гарантії щодо виплати соціальних стипендій.