Підприємство орендує землю в різних місцевих радах. Куди сплачувати податок на доходи?

Грудень 29, 2014 0 By admin

Сільськогосподарське підприємство орендує земельні ділянки у фізичних осіб.
Ділянки розташовано на території різних місцевих рад.

У яку податкову сплачувати податок на доходи та подавати форму № 1ДФ — за місцем реєстрації підприємства чи за місцем знаходження землі?

ВІДПОВІДЬ: Податок на доходи фізичних осіб, нарахований на суми орендної плати за користування земельними ділянками, слід перерахувати до органів Фіксальної служби за місцем розташування таких ділянок. А от податковий розрахунок за формою № 1ДФ стосовно виплачених сум необхідно подавати за місцем знаходження сільгосппідприємства. Пояснимо детальніше.

Платники знають, податок на доходи зараховують до бюджету за місцезнаходженням юридичної особи або її філій, відділень, інших підрозділів (пп.пп. 168.4.1,168.4.4 Податкового кодексу України (далі ПКУ), ст. 64 Бюджетного кодексу України). Виходячи зі змісту запитання, сільгосппідприємство орендує землі, які використовує для виробництва (вирощування) сільгосппродукції. Це дуже важливий нюанс, адже в розумінні пп. 14.1.30 ПКУ та ст. 64 Господарського кодексу України орендовані земельні ділянки можна прирівняти до структурних підрозділів юридичної особи. Зважаючи на цю обставину, підприємству як податковому агенту необхідно сплатити утриманий із сум орендної плати податок до місцевого бюджету за місцем розташування таких орендованих земельних ділянок (пп. 168.4.3 ПКУ).

Щодо ф. № 1ДФ, то, згідно з абз. 2 пп. “б” п. 176.2 ПКУ за відокремлений підрозділ, не уповноважений нараховувати, утримувати й сплачувати податок до бюджету (земельні ділянки — саме такий підрозділ), цю форму подає юрособа (тобто сільгосппідприємство) за своїм місцезнаходженням окремою порцією.

Одночасно до контролюючого органу за місцезнаходженням земельних ділянок підприємство повинне надіслати копію такої порції ф. № 1ДФ щодо виплачених орендних сум.

Назар ДМИТРИШИН,
незалежний консультант, м. Львів