Перевищений термін використання підзвітної готівки: які наслідки?

Перевищений термін використання підзвітної готівки: які наслідки?

Працівникові бюджетної установи 18.09.12 р. видана під звіт готівку на придбання запчастин для ремонту сантехніки в сумі 110 грн. Оскільки товару в магазині не виявилося, працівник 21.09.12 р. повернув невикористані кошти в повній сумі. Чи будуть застосовуватися до заснування штрафні санкції за несвоєчасне повернення готівки, виданої під звіт?

Насамперед зазначимо, що видача готівкових коштів під звіт на виробничі (господарські) потреби дозволяється на строк не більше 2 робочих днів, включаючи день отримання коштів (Положення про ведення касових операцій у національній валюті, затверджене постановою НБУ від 15.12.04 р. № 637 ).

Так як видача готівки під звіт була для виробничих (господарських) потреб установи, то невикористані грошові кошти працівник зобов’язаний був повернути не пізніше 19.09.12 р. Однак вони були повернуті пізніше — 21.09.12 р., тобто установою порушено норми регулювання обігу готівки .

За перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів до установи повинен бути застосовано штраф у розмірі 25% виданих під звіт сум (Указ Президента від 12.06.95 р. № 436 / 95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»). Передбачені цим Указом штрафні санкції застосовуються органами ДПС на підставі матеріалів проведених перевірок (Методичні рекомендації щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб’єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів (послуг), затверджені наказом ДПАУ від 23.04.09 р. № 210) .

Таким чином, за несвоєчасне повернення невикористаних (або використаних не повністю) готівкових коштів, виданих під звіт, органами ДПС застосовуються штрафні санкції у розмірі 25% від суми таких коштів (у нашій ситуації — 27,50 грн. (110,00 грн. Х 25%)).

Джерело: Баланс

загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© 2013-2015 Бухгалтерський сервіс Дебет-Кредит.Усі права захищено. Відповідальність за зміст і точність викладених фактів покладається на авторів. Адміністрація порталу може не поділяти точки зору авторів. Адміністрація порталу залишає за собою право редагувати матеріали.При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання на сайт "Дебет-Кредит" (dt-kt.com) обов'язкове. Інформаційна підтримка Портал fullhaus.com.ua.

Яндекс.Метрика