Нюанси виплати матеріального забезпечення за рахунок Фонду соцстраху

Березень 12, 2016 0 By admin

Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження. Виплата відбувається в найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати.

Фахівці служби звернули увагу на граничні терміни набуття права на матеріальне забезпечення. Для отримання допомоги необхідно звернутися до Фонду не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім’ї, який перебував на його утриманні.

Призначене, але не одержане у зв’язку із смертю застрахованої особи матеріальне забезпечення виплачується членам сім’ї, які проживали разом з ним, або спадкоємцям.

Призначене, але не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення виплачується за минулий час в розмірі, встановленому на час настання страхового випадку.

Суми матеріального забезпечення, не одержані з вини органу, що призначає матеріальне забезпечення, виплачуються застрахованій особі за минулий час з дотриманням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Надміру виплачені суми матеріального забезпечення внаслідок зловживань з боку застрахованої особи або членів її сім’ї стягуються з них в судовому порядку.

ВД Київського міського відділення ФСС з ТВП.