Нові умови застосування понижуючого коефіцієнта діють із березня

2 Responses

 1. Марія сказав:

  Також у листі від 28.04.2015 р. N 15273/7/99-99-17-03-01-17 ДФСУ повідомляє, що якщо платником за звітний місяць виконано умови застосування понижуючого коефіцієнта, то і застосування коефіцієнта до ставки єдиного внеску при нарахуванні і виплаті заробітної плати за першу половину звітного місяця буде правомірним. Якщо ж при остаточному розрахунку виявиться, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта не виконано, то відповідно застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним.

 2. Марія сказав:

  Також виникає запитання: для розрахунків брати загальну базу нарахування, на яку нараховується ЄСВ, чи виплати, для яких застосовується понижуючий коефіцієнт?

  Для розрахунку показника бази нарахувань на одну застраховану особу береться показник«Кількості застрахованих осіб, яким нараховані виплати», який, зокрема, включає працівників-інвалідів (до їхньої зарплати, лікарняних, декретних понижуючий коефіцієнт не застосовується), тому для розрахунків доцільно брати саме загальну цифру, що включає всі виплати, на які нараховано ЄСВ.

  Це не так. Для такого випадку є ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ від
  09.04.15 №12518/7/99-99-17-03-01-17 Щодо застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ, зокрема:
  “Оскільки понижуючий коефіцієнт не застосовується до ставки єдиного внеску для підприємств, установ, організацій за працюючих інвалідів (8,41 відс.) та до всіх ставок єдиного внеску у вигляді утримання (3,6 відс., 6,1 відс., 2,6 відс, 2 відс, 2,85 відс.), то при розрахунку всіх показників кількість працюючих інвалідів та нарахована їм заробітна плата (дохід) не враховуються. “

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.