Нові правила й поріг індексації в 2016 році

Січень 23, 2016 0 By admin

Зміни в ч. 1 ст. 4 Закону про індексацію.
Підстава: п. 21 р. І Закону України від 24.12.2015 р. № 911-VIII
(далі ― Закон № 911).
Чинний: із 01.01.2016 р.

Із 1 січня 2016 року індексація грошових доходів населення здійснюється в разі, коли величина індексу споживчих цін (далі ― ІСЦ) перевищила поріг індексації, який установили в розмірі 103% (було  ― 101%).

Нагадаємо: лише в грудні 2015 року постановою КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 (далі ―Постанова № 1013) оновлено норми Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі ― Порядок № 1078). Тому до цього Порядку № 1078 знову потрібно  вносити корективи, і більшість прикладів, наведених у додатках до нього, стали неактуальними. Адже Законом № 911 було внесено зміни й до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 р.  № 1282-XII (далі ― Закон про індексацію), і підвищено поріг індексації з 101% до 103%. А в абз. 2 п. 11 Порядку № 1078 він лишився на рівні 101%.

Чи є правомірним підвищення порогу для проведення індексації?

Кожен громадянин має право на достатній життєвий рівень для себе та своєї сім’ї, що включає достатні харчування, одяг, житло (ст. 48 Конституції України). 

Індексація доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян і купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін є однією з державних соціальних гарантій (абз. 5 ст. 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 р. № 2017-III). Цей Закон якраз і визначає правові засади формування державних соціальних стандартів і соціальних гарантій, закріплених Конституцією.

Варто згадати ще про ч. 3 ст. 22 Конституції України, яка гарантує таке:

«Під час прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту й обсягу існуючих прав і свобод громадян».

Тому постає питання щодо конституційності норми п. 21 р. І Закону № 911, яка передбачає обмеження щодо проведення індексації доходів громадян шляхом установлення підвищеного порогу для проведення індексації. Слід також згадати рішення КСУ від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008, згідно з яким визнані неконституційними аналогічні обмеження в частині соціальних державних гарантій громадянам.

Отже, коментована норма по суті призводить до звуження обсягу державної гарантії й обмежує право на проведення індексації шляхом підвищення порогу індексації, що можна розглядати як порушення ч. 3 ст. 22 Конституції України.

Зауважимо, що за останні 2 роки гривня подешевшала втричі. Але за даними  Держстату індекс інфляції за 2014 рік становив усього 24,9%, а за 2015 рік очікується трохи більше 40%. Очевидно, що статистичні дані не відповідають реальним показникам зростання індексу споживчих цін (далі ― ІСЦ).

Тому невідомо, коли виникне право на індексацію у 2016 році (якщо застосовувати новий поріг індексації) в тих працівників, яким підвищені посадові оклади, наприклад, у грудні 2015 року чи січні 2016 року.

Чи зберігається право на індексацію в працівників, яким виплачували індексацію в грудні 2015 року, чи право на індексацію мало виникнути в січні 2016 року, однак для них приріст ІСЦ у січні 2016 року становить менше 3%?

Формально, якщо опиратися на ч. 1 ст. 4 Закону про індексацію, такі працівники втрачають право на індексацію. Адже індексацію із січня 2016 року згідно з п. 21 р. І Закону № 911 проводять у випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком перевищив установлений новий поріг індексації ― 103%.

Наприклад, для працівників, яким востаннє зарплату підвищували в липні 2015 року, приріст ІСЦ наростаючим підсумком у грудні 2015 року становив 101,5%, і їх зарплата в грудні 2015 року підлягала індексації. Однак у січні 2016 року для них ІСЦ наростаючим підсумком становить ті ж самі 101,5%, і виходить, що він не перевищує нового порогу  індексації (103%). Тож чекаємо на роз’яснення Мінсоцполітики щодо порядку проведення індексації в січні 2016 року у зв’язку з підвищенням порогу індексації. Не виключаємо, що особливості проведення індексації в місяці, у якому підвищено поріг індексації, можуть визначити й у Порядку № 1078. Можливо, Уряд усе-таки прийме рішення про збереження сум індексації, що склалися в грудні 2015 року?

Якщо ж застосовувати в січні 2016 року (без будь-яких винятків) поріг для індексації на рівні 103%, то право на індексацію збережеться лише в тих працівників (окрім бюджетників), яким зарплату тривалий час (з травня 2015 року) не підвищували. Саме для них ІСЦ наростаючим підсумком перевищуватиме поріг індексації ― 103%.

Однак, як сказано вище, підвищення порогу індексації (із 101% до 103%) є незаконним, адже по суті відбувається зниження розміру державної гарантії при постійному підвищенні рівня фактичного (а не статистичного) рівня інфляції. Отже, чекаємо на роз’яснення від Мінсоцполітики.

Як індексувати в січні 2016 року зарплату працівникам бюджетних установ?

Про нові правила індексації, передбачені Постановою № 1013, в матеріали «Із 1 грудня 2015 року діє новий порядок індексації зарплати й інших доходів». Але наразі не всіма прикладами, наведеними в додатках до Порядку № 1078, можна користуватися.

Але на особливу увагу заслуговує ситуація, що склалася в січні 2016 року з індексацією зарплати працівників бюджетних установ. Їх Уряд просто «кинув», видавши Постанову № 1013, пункт 3 якої зобов’язав керівників:

«обнулити» індексацію в грудні 2015 року шляхом несуттєвого підвищення посадових окладів (тарифних ставок), тобто установивши надбавки, доплати, премії в сумі, що перевищують суму належної індексації;

для подальшої індексації ІСЦ обчислювати, починаючи  із січня 2016 року. 

Таким чином, у грудні 2015 року згідно з Постановою № 1013 потрібно було встановити надбавки, доплати, премії чи збільшити їх розмір, але вже в січні 2016 року вони можуть не виплачуватися. Адже в Постанові № 1013 не йдеться про постійний характер установлених у грудні 2015 року  надбавок, доплат, премій. Тож фактично в бюджетників у грудні 2015 року забрали належні суми індексації, які сягали і 1000–2000 грн, а натомість вони отримали незначне підвищення посадових окладів (тарифних ставок).

Зважаючи на те що Держстат постійно занижує розміри індексів інфляції, то невідомо, коли в бюджетників, для яких ІСЦ почали обчислювати з 1 січня 2016 року, настане право на індексацію. Уже не кажучи про те, що розмір мінімальної зарплати й прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб (1378 грн), не може забезпечити гарантований ст. 48 Конституції України достатній життєвий рівень і купівельну спроможність громадян.

Нагадаємо: Рішенням КСУ від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 була визнана неконституційною й ч. 2 ст. 6 Закону про індексацію, що надавала право КМУ визначати порядок проведення індексації доходів населення. Тому ані Постанова № 1013, ані Порядок № 1078  не можуть визначати порядок проведення індексації, якщо дотримуватися одночасно норм Конституції України та Закону про індексацію. Адже сьогодні ч. 2 ст. 6  Закону про індексацію має діяти в редакції, чинній до внесення змін Законом України від 28.12.2007 р. № 107-VI. Тобто сума індексації повинна визначатися як добуток розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини ІСЦ.

Таким чином, і підвищення порогу для індексації (при постійному заниженні рівня реальної інфляції), і «обнуління» у грудні 2015 року сум індексації працівникам бюджетних установ є порушенням конституційних прав громадян. А для працівників бюджетної сфери — ще є дискримінаційною нормою. У зв’язку з порушенням конституційних прав громадян у частині мінімальних соціальних гарантій, до яких належить і індексація, вони можуть за захистом своїх прав звернутися до суду.

Світлана ЛІСТРОВА,

бухгалтер-експерт