Нова податкова накладна та чергові зміни до декларації з ПДВ – в проекті від Мінфіну

Лютий 10, 2017 0 By admin

Мінфін виклав в новій редакції (проте поки що лише в проекті!) форми податкової накладної та декларації з ПДВ

Мінфін розробив, а ДФСУ оприлюднила, проект наказу (завантажити), яким затверджуються в новій редакцї:

1) Податкова накладна та порядок її заповнення

Зміни зумовлені набранням чинності з 1 січня 2017 року Закону №1797, яким внесено ряд змін до порядку складання податкової накладної. Зокрема:

  • надано можливість складання не пізніше останнього дня місяця зведеної податкової накладної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначену окремо по кожній операції з постачання товарів/послуг ;
  •  встановлено код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг обов’язковими реквізитами податкової накладної на всі без виключення операції з постачання товарів/послуг.

Переглянути проект змін до форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної можна тут>>

Завантажити проект нової форма податкової накладної>>

Проект додатку 2 до форми податкової накладної (Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної) (Завантажити)

2) Звітність з ПДВ та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість

Як відомо, з 1 січня 2017 року втратила чинність стаття 209 ПКУ, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства. Натомість Законом № 1791 передбачено надання бюджетних дотацій сільськогосподарським товаровиробникам, внесених до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону  №1877-IV .

З цією метою передбачено затвердження додатку до декларації з ПДВ, у якому сільськогосподарські товаровиробники – платники ПДВ зазначатимуть розрахунок податкових зобов’язань позитивної різниці між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 16-1 Закону №1877, протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).

Переглянути проект зміни до форм податкової звітності з ПДВ та Порядку>>

Завантажити проект нової форма декларації з ПДВ>>

Форма Уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок (Завантажити)

Додаток 1 до Форми податкової декларації з податку на додану вартість (Завантажити)

Додаток 2 до Форми податкової декларації з податку на додану вартість (Завантажити)

Додаток 3 до Форми податкової декларації з податку на додану вартість (Завантажити)

Додаток 4 до Форми податкової декларації з податку на додану вартість (Завантажити)

Додаток 5 до Форми податкової декларації з податку на додану вартість (Завантажити)

Додаток 7 до Форми податкової декларації з податку на додану вартість (Завантажити)

Додаток 9 до Форми податкової декларації з податку на додану вартість (Завантажити)

****

Докладно про те, як уже найближчим часом можуть змінитися податкова накладна та декларація з ПДВ (згідно з цим проектом), читайте уже найближчим часом в аналітичному матеріалі від фахівців “ДК”. Стежте за оновленням новин!

****

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення (тобто до 09.03.2017 р.) на адресу розробника:

  • поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної та нормотворчої роботи;
  • електронну – m.temruk@sfs.gov.ua