Нарахування ЄСВ у 2015 році

9 Responses

  1. Тетяна сказав:

    Добрий день, поясніть, будь ласка. Якщо в січні 2015 року двоє людей були у відпустці без бреженння заробітної плати і їм нарахували зарплату за фактично відпрацьований час, як в такому випадку нараховується ЄСВ.

  2. Катя сказав:

    Доброго дня! А сплата до 10 числа включно?

  3. Татьяна сказав:

    Плохая статья. Вводит в заблуждение, поскольку все, что объяснить не смогли, просто упустили, там самым исковеркав суть происходящего!
    Цитата из статьи: “Зверніть увагу!

    Роботодавці для працівників, які трудяться в них за сумісництвом, зазначену вище норму не повинні застосовувати. Це висновується з останнього абзацу ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ. У ньому, зокрема, прописано, що при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам із джерел не за основним місцем роботи ставки ЄСВ застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта. …”

    Дальше по тексту закона следовало написать слова “бази нарахування”. И тогда в корне меняется суть. Ибо авторы статьи говорят, что внешним совместителям не надо применять коэффициент “ставки нарахування”, то есть 0,4. А в законе на самом деле заложена бомба, ибо вместо слова ставка прописали слово база и теперь выходит, что не следует ЕСВ начислять на сумму оклада совместителя независимо от коэффициента “бази нарахування”, то есть, без учета, например, коэффициента 0,5 к окладу одной штатной единицы

  4. Аліна сказав:

    Доброго дня! Розтлумачте будь ласка: Якщо людина відпрацювала 1 день у ФОП або іза направленням служби зайнятості- як їй нараховувати ЄСВ Дякую за відповідь.

  5. Татьяна сказав:

    Скажіть, будь-ласка, як провести нарахування ЄСВ, якщо є працюючий інвалід на 0,5ставки. Тобто з/п за місяць в нього 740,00 грн. Дякую!

    • Аня сказав:

      Важливо!
      Зазначена вище норма щодо розрахунку ЄСВ виходячи з мінзарплати стосується лише нарахування ЄСВ згідно із ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, а утримання — ні. Тобто виходить, що в разі якщо працівник отримав дохід, сума якого менша за розмір мінзарплати, ЄСВ нараховують на суму мінімальної заробітної плати, а утримують із фактично нарахованого доходу.
      Приклад 1
      Працівнику встановлено посадовий оклад на рівні мінімальної зарплати — 1218 грн, а трудиться він на 0,5 ставки й, відповідно, йому нарахували в січні 2015 року зарплату в розмірі 609 грн. Підприємству встановлено клас професійного ризику виробництва — 1 і, відповідно, ставку ЄСВ — 36,76%.
      Незважаючи на те що працівнику нарахували зарплату в сумі 609 грн, беручи до уваги категорію платника єдиного внеску, потрібно нарахувати ЄСВ у сумі:
      1218 грн х 36,76% = 447,74 грн.
      Утримується ЄСВ із суми фактично нарахованого заробітку:
      609 грн х 3,6% = 21,92 грн.
      Проте незрозуміло, яким чином відобразити у Формі № Д4 різну базу для нарахування й утримання ЄСВ. До то ж дані для визначення страхового стажу застрахованої особи беруться із Державного реєстру застрахованих осіб, до якого вони заносяться із таблиці 6 Форми № Д4.
      Зверніть увагу!
      Роботодавці для працівників, які трудяться в них за сумісництвом, зазначену вище норму не повинні застосовувати. Це висновується з останнього абзацу ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ. У ньому, зокрема, прописано, що при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам із джерел не за основним місцем роботи ставки ЄСВ застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру без застосування коефіцієнта. Сподіваємося, що органи ДФС так само тлумачитимуть цю норму. http://www.dt-kt.com/narahuvannya-yesv-u-2015-rotsi/

  6. Олег сказав:

    Будь ласка, підскажіть, якщо знаєте, як провести нарахування ЄСВ, якщо працівникові нараховано, до прикладу, 500 грн лікарняних і 700 грн заробітної плати. Дякую!

  7. Лена сказав:

    хороша стаття! дякую!

  8. svetiana сказав:

    Бюджетних організацій це теж стосується?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.