Метод «сторно» для помилок у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

Метод «сторно» для помилок у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних

Липень 21, 2014 0 By admin

1 184ГУ Міндоходів у Тернопільській області на своєму сайті нагадує, що виправлення помилки в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) здійснюється методом «сторно» за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки.

Коригування помилкових записів у Реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів. Це випливає з п. 1 розд. І Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міндоходів від 25.11.2013 р. № 708 (далі — Порядок). Пунктом 2 розд. V Порядку визначено, що при виправленні помилки методом «сторно» до Реєстру одночасно вносяться два записи: помилковий запис зі знаком «–» та правильний запис зі знаком «+».

Метод «сторно» здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки в тому звітному періоді, в якому вона виявлена. При здійсненні такого зворотного запису платником податку:

— в колонці 1 розділів I та/або II Реєстру зазначається порядковий номер запису;

— в колонках 2–6 розділу I та/або колонках 2–7 розділу II Реєстру дублюються реквізити документа, кількісні показники якого сторнуються;

— у відповідних колонках 7–12 розділу I та/або колонках 8–16 розділу II Реєстру кількісні показники зазначаються з відповідним знаком «+» чи «–».

При цьому, якщо виправлення помилки потребує подання платником податку уточнюючого розрахунку, то до виду документа додається літера «У» (наприклад: ПНПУ). Крім того, запис щодо включення показників такого документа до уточнюючого розрахунку зазначається окремим рядком у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період» Реєстру.