МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.07.2014 р. № 1/12-4698

Про підготовку дисертацій на замовлення

Останнім часом почастішали випадки надання послуг щодо підготовки на замовлення дипломних робіт, дисертацій на здобуття наукових ступенів, публікацій за темою дисертації тощо. Така діяльність відверто рекламується шляхом розміщення повідомлень як у паперовому вигляді, так і за допомогою інтернет-сайтів.

Слід зазначити, що відповідно до статті 20 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” присудження наукових ступенів за результатами захисту дисертації є державним визнанням рівня наукової кваліфікації вченого. Крім того, власники дипломів про наукові ступені набувають прав на державні гарантії, встановлені законодавством України для наукових працівників, зокрема щодо обіймання посад, для яких наявність наукового ступеня є кваліфікаційною вимогою, отримання доплати за науковий ступінь, забезпечення додатковою житловою площею та її пільгової оплати, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 1999 р. № 1329 “Про деякі питання визнання в Україні дипломів про присудження наукових ступенів”.

Виходячи з цього, протиправне здобуття особою наукового ступеня та отримання нею диплома про науковий ступінь зумовлює неправомірне набуття права на обіймання керівних посад та отримання доплати за науковий ступінь з державного бюджету. Діяльність, що спрямована на співучасть у протиправному здобутті особою наукового ступеня, є шкідливою для суспільства, держави та її громадян.

З огляду на зазначене, Міністерство освіти і науки надсилає перелік сайтів, що є осередками надання послуг щодо підготовки на замовлення дипломних робіт, дисертацій на здобуття наукових ступенів, публікацій за темою дисертації, і звертається до правоохоронних органів та органів державної безпеки з проханням перевірити їх діяльність на відповідність чинному законодавству.

Заступник Міністра                                                                                                                           А. Є. Гевко

Додаток

Перелік сайтів

1. http://disser.in.ua/vartist-zamovlennya.html

2. http://mydisser.com/ua

3. http://dgs.org.ua/uk/

4. http://www.diplom.com.ua/ua/dissertaciyi.html

5.http://vidminno.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=48&lang=uk

6. http://specnaukproect.com.ua/

7. http://kiev.all.biz/disertac-na-zamovlennya-vak-kandidatsk-doktorsk-S368534

8. http://thesis-consult.com.ua/ua/poslugy/dyssertacija/diss-pedagogika.html

9. http://best-disser.com.ua/zamoviti_chastinu_disertaciyi.html

10. http://nayka.in.ua/?page_id=233