Лист ПФУ від 14.05.2012 р. N 10966/03-20 (Щодо нарахування ЄСВ на плату за страхування від нещасного випадку)

Листопад 26, 2012 0 By admin

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
  
   ЛИСТ
  
   від 14.05.2012 р. N 10966/03-20
  
   Щодо нарахування ЄСВ на плату за страхування від нещасного випадку

   
   Пенсійний фонд України розглянув запит на отримання публічної інформації щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і повідомляє.
   
   Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”.
   
   Згідно з підпунктом 2.3.4 пункту 2.3 розділу 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. N 5 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. за N 114/8713, витрати в розмірі страхових внесків підприємств (крім випадків, зазначених у п. 3.5 – внесків підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей) на користь працівників, пов’язаних з добровільним страхуванням (особистим, страхуванням майна), відносяться до інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
   
   Отже, плата за страхування від нещасного випадку працівників, яку підприємство (страхувальник) зобов’язане внести страховій компанії, згідно з договором такого виду страхування, є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
   
   Директор департаменту
   надходження доходів
   
   В. Литвиненко