Коли сплачувати штраф, якщо податкове повідомлення-рішення оскаржувалося у суді?
У контролерів запитали: протягом якого строку необхідно сплатити оскаржені в судовому порядку донараховані згідно з актом перевірки суми грошового зобов’язання?
Податківці у відповіді зауважили, що платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, які настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. Це випливає з норм п. 57.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
Водночас при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (абз. 4 п. 56.18 ПКУ).
Також податківці нагадали, що постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено ПКУ, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ПКУ, якщо таку скаргу не було подано (ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України).
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду та постанова ВСУ набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду в письмовому провадженні — через 5 днів після надсилання їх копій особам, які беруть участь у справі.
Таким чином, платник податків зобов’язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню і штрафні санкції, за їх наявності, протягом 10 календарних днів, наступних за днем набрання судовим рішенням законної сили.
Категорія 136.10 Інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР»