Інформація про кінцевого бенефіціарного власника: відповіді на найгарячіші питання!

Травень 14, 2015 0 By admin

1. До якого числа потрібно подати держреєстратору інформацію про кінцевий вигодонабувачів?

    ВІДПОВІДЬ: Таку інформацію потрібно подати держреєстратору до 25 травня 2015 року.
 
2. Хто зобов’язаний подавати інформацію про кінцевий вигодонабувачів?

   ВІДПОВІДЬ: Всі підприємства (крім державних та комунальних) зобов’язані встановлювати свого кінцевого вигодонабувача, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього, а також надавати її державному реєстратору у випадках і в обсязі, передбачених законом (ст. 641 Господарського кодексу України).
  Оскільки норма діє ТІЛЬКИ для підприємств, то установи та організації дану інформацію не зобов’язані подавати. Не поширюється такий обов’язок і на ФОП.
 
3. Хто є кінцевим бенефіціарним власником підприємства?

   ВІДПОВІДЬ: Кінцевий вигодонабувач юрособи – це фізособа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або госпдіяльність юрособи як безпосередньо, так і через інших осіб (відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом , або фінансуванню тероризму »від 28.11.2002 р № 249-IV).
   Також кінцевим вигодонабувачем юрособи є фізособа, яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичну особу.

ВАЖЛИВО!
Фізособою – кінцевим вигодонабувачем юрособи не може бути особа, яка є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або тільки посередником щодо такого права.

4. Де зазначається інформація про кінцевий вигодонабувачів?

    ВІДПОВІДЬ: Для того щоб інформація про кінцевий вигодонабувачів була внесена до ЄДР, потрібно подати Реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців за формою № 4.download1-300x136

5. Як заповнити форму № 4, якщо на підприємстві тільки один засновник-фізособа?
 
    ВІДПОВІДЬ: Форма № 4 подається повністю (а не тільки окремі сторінки).
Однак заповнюються тільки сторінки 1 і 4. Якщо засновників-фізосіб декілька – потрібно заповнити сторінку 4 окремо на кожного засновника. На сторінці 4 слід вказати адресу прописки фізособи-засновника (реєстраційний адреса, а не фактичний).
   На інших сторінках знизу проставляються дата заповнення (бажано – дата подачі документів держреєстратору), підпис, прізвище та ініціали заявника, а також печатку підприємства (якщо є).
Як заповнювати сторінки 1 і 4 – дивитись зразки:redy14052015_2 redy14052015_1