Індексація зарплати педагогів, які працюють на кількох посадах на умовах неповного робочого часу

Травень 18, 2015 0 By admin

(Коментар до листів Мінсоцполітики України від 25.12.14 р. № 289/10/136-14 та від 11.12.14 р. № 286/10/136-14)

Часто-густо педагоги змушені працювати на кількох посадах на умовах неповного робочого часу. Наприклад, учитель із неповним навантаженням працює ще й лаборантом на 0,25 ставки або ж особа обіймає посади вихователя (0,5 ставки) та педагога-організатора (знову-таки, на 0,5 ставки) тощо.

У коментованих листах зазначено, що в подібних випадках зарплату працівника слід індексувати пропорційно до відпрацьованого часу за кожною посадою окремо, зважаючи на прожитковий мінімум для працездатної особи.

А от коли особа працює методистом на повну ставку й, плюс до того, викладає у школі, індексацію здійснюють за основною посадою, тобто за ставкою методиста в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також бухгалтерам централізованих бухгалтерій, які обслуговують навчальні заклади, варто знати, що коли викладач працює з неповним навантаженням (скажімо, 9 годин на тиждень замість 18). суму індексації визначають із розрахунку повного робочого часу в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а виплачують пропорційно до відпрацьованого часу.