ФОП не може бути в спрощенцях першої групи, якщо здійснює роздрібний продаж у магазині на території ринку

Квітень 28, 2015 0 By admin

У системі «ЗІР» пояснили, що належати до першої групи можна у випадку здійснення виключно роздрібного продажу товарів із торговельних місць на ринках та/або провадження господарської діяльності з надання побутових послуг населенню й водночас обсяг доходу протягом календарного року має не перевищувати 300000 гривень (п. 291.4 ст. 291ПКУ).

Але варто врахувати, що згідно із п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 р. № 209, торгове місце — площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі — ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини й об’єкти ресторанного господарства.

Отже, фізична особа — підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів у магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.