Доплата до мінзарплати: як бути з індексацією та оплатою за роботу з дезинфікуючими засобами

Лютий 3, 2017 0 By admin

Доплата працівникам за використання в роботі дезінфікуючих засобів, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, належить до виплат за роботу в несприятливих умовах праці відповідно до вимог ст. 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці).

Тож при обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру вказана доплата не враховується, а отже, вона має нараховуватися понад установлений розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року — 3200 грн.

На це звертало увагу Управління Держпраці у Хмельницькій області.

Однак натомість Держпраці України на своєму сайті розмістило відповідь її фахівців на онлайн-прийом громадян абсолютно протилежну.

Вони переконують, що вичерпний перелік доплат, які не враховуються при обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначений ст. 3 Закону про оплату праці.

Зокрема це доплати за:

  • роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
  • роботу в нічний та надурочний час;
  • роз’їзний характер робіт;
  • премії до святкових і ювілейних дат.

Таким чином, доплати за використання в роботі дезинфікуючих засобів, за роботу у вечірній час та індексація зарплати включаються до розміру мінімальної зарплати.

Щодо індексації вперше прозвучала хоч якась офіційна думка держорганів. Проте, вважаємо, що в питанні включення індексації до розміру мінімальної зарплати не все так однозначно.

Стосовно цього ми вже розмірковували в матеріалі «Індексація та доплата до мінімальної зарплати: «проблема» із підрахунком».