Доплачуємо до мінімального страхового внеску, якщо не вистачає пенсійного стажу

Березень 15, 2017 0 By admin

Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, якщо сума сплачених за цей місяць страхових внесків не менша, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою за мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок.

Порядок проведення такої доплати визначено р. 15 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління ПФУ від 19.12.2003 р. № 21-1.

Доплата до мінімального страхового внеску за неповний місяць роботи провадиться застрахованою особою на її бажання за даними персоніфікованого обліку за підсумками року чи під час виходу застрахованої особи на пенсію за місцем проживання.

Розраховують суми внесків, які потрібно доплатити, органи ПФУ на підставі даних реєстру застрахованих осіб про суми нарахованої заробітної плати й нарахованих страхових внесків за відповідні періоди роботи.

Про це з посиланням на ПФУ повідомляє Управління Держпраці у Хмельницькій області.