Доходи нерезидентів: за яким курсом рахувати?

Травень 26, 2015 0 By admin

Податківці зазначають, що сума доходів нерезидента, з якої утримується і сплачується податок на прибуток, за договором, укладеним в іноземній валюті, визначається виходячи з офіційного курсу НБУ на дату виплати таких доходів.

Податковим кодексом України (далі — ПКУ) встановлено, що резидент або постійне представництво нерезидента, які здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу із джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок із таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 ПКУ, за ставкою в розмірі 15% (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3–141.4.6 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України із країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності. Наведені положення викладені у п.п. 141.4.2 ПКУ.

Оскільки податок із доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України,сплачується до бюджету під час виплати таких доходів на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України), то сума доходів, з якої утримується і сплачується податок, визначається виходячи з офіційного курсу НБУ на дату виплати таких доходів.

Міжрегіональне ГУ ДФС ЦОВПП