До готельного рахунка включено харчування: яким буде розмір добових

Грудень 6, 2014 0 By admin

Чи зменшувати розмір добових для працівників підприємств, якщо до рахунка на проживання включено вартість одно-, дво- або триразове харчування?

ВІДПОВІДЬ: Ні, на розмір добових не впливає те, включено харчування відрядженого працівника до готельного рахунка чи ні. Адже зменшення розміру добових передбачено лише для організацій та підприємств, на які поширюється Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена Мінфіном від 13.03.1998 р. № 59 (далі — Інструкція про відрядження). Згідно з п. 5 р. ІІ Інструкції про відрядження, витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання в готелях, оплачуються відрядженим працівником за рахунок добових витрат. Якщо ж вартість харчування включена до рахунків на найм житлового приміщення без визначення конкретної суми, добові витрати відшкодовуються в розмірах, які визначаються у відсотках сум добових витрат для України згідно з додатком 1 до постанови КМУ від 02.02.2011 р. № 98, зокрема 80% — при одноразовому, 55% — дворазовому, 35% — триразовому харчуванні. Саме ця норма і вводить в оману бухгалтерів госпрозрахункових підприємств, на яких до 11.04.2011 р. вона теж поширювалася.

Проте жодних обмежень витрат для працівників звичайних підприємств, окрім визначених пп. 140.1.7 ПКУ, не встановлено. Там же (абз. 4) міститься лише гранична сума добових, яка становить у 2013 році для відряджень по Україні — 229,40 грн, за межі України — 860,25 грн. Але для добових витрат документальне підтвердження не потрібне, тому їх виплачують у розмірі, визначеному керівником підприємства, але не більше граничних розмірів.

Разом із тим абз. 1 пп. 140.1.7 ПКУ вказує, що до податкових витрат відносять оплату вартості проживання в готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутових послуг — за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи.

Тож немає підстав зменшувати добові витрати відрядженого працівника, якщо до готельного рахунка включено харчування (одно-, дво- чи триразове). Така відповідь прозвучала й у БЗ(підкатегорія 102.07.14). 

Скажімо, розмір добових на підприємстві — 200 грн. Працівник перебував у відрядженні протягом п’яти днів. Після повернення він надав готельний рахунок за проживання за три доби на загальну суму 1320 грн, до якого включено щоденний сніданок (загальною вартістю 120 грн). Тоді йому, окрім вартості проїзних документів, відшкодують повну вартість оплати готелю, ураховуючи вартість харчування, включеного до рахунка, а також добові за п’ять днів — 1000 грн (200 грн х 5 дн.).

Отже, розмір добових не залежить від того, включено харчування відрядженого працівника до готельного рахунка чи ні. Їх виплачують у сумі, установленій наказом підприємства чи Положенням про відрядження, що не перевищує граничної суми витрат, визначеної абз. 4 пп. 140.1.7 ПКУ.

Ольга СМОЛІНА,

бухгалтер-експерт
газети «Інтерактивна бухгалтерія»