Для визначення права на пенсію за вислугу років звертайтеся до ПФУ

Лютий 1, 2017 0 By admin

Пенсії за вислугу років призначають при досягненні встановленого пенсійного віку та за наявності необхідної тривалості страхового стажу й стажу роботи за спеціальністю. Водночас такого роду пенсії призначають після залишення роботи, яка надає на неї право.

За таких умов багато працівників ставлять питання про можливість визначення свого майбутнього пенсійного забезпечення до звільнення з роботи. Адже іноді доволі складно самостійно визначити: чи є право на пенсію за вислугу років, чи достатньо наявного стажу роботи, у т.ч. за спеціальністю, який буде хоча б приблизний розмір майбутньої пенсії тощо.

Органи, які призначають пенсію, мають надавати роз’яснення з питань призначення та виплати пенсій, допомогу в одержанні відсутніх документів для призначення пенсії (п. 3.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 р. № 22-1). За потреби органи ПФУ також надають допомогу щодо визначення права на пенсію до звільнення особи з посади, яка надає право на її призначення.

Тож вирішити питання про наявність права на пенсію за вислугу років можна, звернувшись до органів ПФУ (з усіма необхідними для призначення пенсії документами), лишаючись працювати на посаді, яка надає право на таку пенсію. Однак призначення ж такої пенсії можливе, згідно із законодавством, після звільнення з роботи за спеціальністю.

Відповідні пояснення надала Федерація профспілок України.