ДФС про сплату ЄСВ суб’єктами господарювання із зони АТО

Грудень 8, 2015 0 By admin

Міжрегіональне ГУ ДФС — ЦО з ОВП у листі від 25.11.2015 р. № 25921/10/28-10-06-11 нагадала: платники ЄСВ, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території визначених переліком населених пунктів, де проводилась АТО чи було оголошено військовий або надзвичайний стан на період АТО, звільняються від обов’язків, зокрема, щодо своєчасного й у повному обсязі нарахування, обчислення та сплати ЄВ, подання звітності тощо.

Умовою для такого звільнення (відстрочення) є:

• заява в довільній формі, яка подається до фіскального органу за основним місцем обліку чи за місцем його тимчасового проживання не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО,

та

• сертифікат Торгово-промислової палати України.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) за невиконання, несвоєчасне виконання, виконання не в повному обсязі обов’язків платників ЄСВ, у період із 14 квітня 2014 року до закінчення АТО до платників, які вчасно подали до фіскального органу зазначені документи,не застосовуються.

При цьому якщо платники ЄСВ, які перебувають на обліку у фіскальних органах, розташованих на території, де проводилася АТО чи було оголошено військовий або надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати та сплачувати заробітну плату, вони зобов’язані виконувати всі встановленіЗаконом № 2464 функції.